Kompenzátory

Kompenzátory HANSA-FLEX přejímají funkci vyrovnávání pohybů a absorbce vibrací v potrubích, strojích a přístrojích. Jejich vynikající vlastností je univerzální použitelnost a dlouhá životnost.

Mnohé stroje a potrubí moderních průmyslových zařízení se již bez kompenzátorů neobejdou: teplotní rozdíly, vibrace, nebo nepřesnosti při montáži mají za následek délkové a úhlové změny, které je možné vyrovnat pouze jejich pomocí. Kompenzátory HANSA-FLEX se používají v první řadě při stavbě potrubí pro studenou a horkou vodu, páru, benzín, olej, plyny a chemické výrobky všeho druhu. Jejich vyrovnávací funkce hraje však nezastupitelnou roli také ve výrobě motorů, kde tlumí chvění např. ve vznětových motorech nebo turbínách zabráněním přenosu vibrací na výfuková nebo tlakovzdušná vedení.

Kompenzátory od A do Z

HANSA-FLEX nabízí kompletní program, zahrnující kompenzátory pro všechny aplikace: kruhové, obdélníkové a zvláštní kompenzátory všech konstrukčních řad od připevnění příchytkami k vlnovci po připevnění pomocí příruby. Podporují axiální, laterální nebo úhlové protažení. Teplotní rozsah je od -200°C až do +600°C (1.000°C). V závislosti na oblasti použití je možné volit materiál hypalon, silikon, PTFE, EPDM, NBR, ušlechtilou ocel, nebo Incoloy.

Kompenzátory HANSA FLEX: